Ocieplenia Pianą Izolacje Natryskowe Małopolska Sucha Beskidzka, Wadowice, Jordanów, Nowy Targ

Ocieplenia Pianą


+48 530 530 162 biuro@ociepleniapiana.pl

Technologia - Dlaczego piana?

Piana poliuretanowa powstaje w wyniku połączenia dwóch składników: poliolu (żywicy) i izocyjanku (utwardzacza).  Komponenty te są podgrzewane do odpowiedniej temperatury i sprężane do właściwego ciśnienia, następnie mieszane w głowicy pistoletu natryskowe i aplikowane bezpośrednio na miejscu budowy.  W ciągu zaledwie kilku sekund piana rozrasta się kilkunastokrotnie i utwardza tworząc szczelną i równomierną izolacje.

Istnieją dwa rodzaje pian poliuretanowych:

  • otwarto komórkowe – o mniejszej gęstości, lekka, nie obciążenia konstrukcji, po aplikacji zastyga i sztywnieje, przez co wzmacnia dodatkowo konstrukcję. Najczęściej stosowana jako termoizolacja oraz izolacja akustyczna poddaszy, oraz  termoizolacja oraz izolacja ścian działowych w budynkach o konstrukcji szkieletowej
  • zamknięto komórkowe -  ciężka, posiada najlepszy współczynnik przenikania ciepła , jest najefektywniejszą barierą dla wody i powietrza. Obecnie jest najskuteczniejszym materiałem termo i hydroizolacyjnym dostępnym na rynku. Wykorzystywana jest m.in. do termoizolacji dachów, stropodachów, ścian w budynkach przemysłowych, izolacji przeciwskropleniowej obiektów pokrytych blachą, izolacji rurociągów, zbiorników a także izolacji fundamentów. Dodatkowo stanowi świetne zabezpieczenie metalowych elementów budynku przed korozją.
     

Pianka poliuretanowa ze względu na swoje właściwości jest doskonałym materiałem termoizolacyjnym. Posiada idealną przyczepność do podłoża. Może być stosowana na wszystkich typach powierzchni m.in. papie bitumicznej, eternicie, betonie, drewnie, blasze, folii paro przepuszczalnej, płytach OSB itp. Poprzez aplikacje natryskową bez problemu dopasowuje się do różnorodnych powierzchni i kształtów i skutecznie wypełnia wszystkie nawet trudno dostępne miejsca tworząc szczelną bez spoinową powłoką.  Jest to najefektowniejsze rozwiązanie przy ociepleniach dachów o skomplikowanej konstrukcji, z wykuszami lukarnami, oknami połaciowymi.  Możemy ograniczyć do zera zjawisko mostków termicznych, które są nie tylko narażają nas na dużą utratę ciepła ale zagrażają naszemu zdrowiu z powodu powstawania pleśni na zawilgoceniach.

Pianka poliuretanowa posiada bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Im jego wartość mniejsza, tym gorzej materiał przewodzi ciepło, czyli jest lepszym izolatorem termicznym.  Należy dodać także że im niższy współczynnik tym mniej materiału musi zastosować by uzyskać odpowiednie wartości izolacyjne.

Dla porównania współczynniki przewodzenia ciepła wynoszą:

  • styropian – 0,038W/mk
  • wełna mineralna  - 0,039W/mk
  • piana zamknięto komórkowa – 0,024W/mk
  • piana otwarto komórkowa – 0,034W/mk

Jak można zauważyć piana otwarto komórkowa i wełna mineralna mają podobne wartości współczynnika, jednak musimy wziąć pod uwagę jakoś rozłożenia wełny na powierzchni, spasowanie poszczególnych kawałków, obsunięć, co ostatecznie obniża parametry wykonaj izolacji od  tych przedstawianych przez producenta.

Pianka Pur znacznie obniża straty cieplne budynków a zatem pozwoli Państwu na zmniejszenie nakładów ponoszonych na ogrzewanie, Musimy pamiętać, że korzystamy z nieodnawialnych źródeł energii, których w końcu zacznie brakować a ich ceny będą rosły. Dlatego też warto zainwestować już teraz w dobrą izolacje termiczną.

Inwestycja w technologie pian poliuretanowych to inwestycja na lata. Piana poliuretanowa utrzymuje swoje parametry przez cały okres eksploatacji, jej kształt i położenie nie zmieni się.  Dzięki odpowiedniej twardości odporna jest także na gryzonie i insekty, które nie jeden raz potrafią uszkodzić i zniszczyć tradycyjną izolacje.

Copyright ociepleniapiana.pl